Podwieszane promienniki elektryczne i ich stosowanie.

Promieniowanie podczerwone jest wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia. Możemy je spotkać np. w saunie, u lekarza czy w hipermarkecie. W tym ostatnim miejscu promieniowanie to jest wykorzystywane do ogrzewania. Promienniki elektryczne, które do tego służą mogą być montowane w przeróżny sposób. Dość często spotyka się promienniki elektryczne podwieszane.

Promienniki elektryczne podwieszane są zwykle montowane na sufitach. Dzięki temu można nim ogrzać dużą powierzchnię, gdyż dzięki temu promieniowanie pada na spory obszar podłogi. Można je także ustawiać w zależności od tego, jakie i gdzie jest zapotrzebowanie na ciepło.

Oczywiście nie wszędzie da się zamontować promienniki podwieszane. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie promienniki są montowane na stałe i nie ma potrzeby przestawiania ich. Natomiast nie sprawdzą się na budowach, w ogródkach kawiarnianych czy namiotach podczas imprez plenerowych. W takich wypadkach nie ma przecież możliwości zamontowania promiennika na stałe, a więc nie ma możliwości zastosowania promienników podwieszanych. W tych miejscach sprawdzą się natomiast promienniki mobilne, które są niewielkie i łatwe w transporcie.