Podnośniki nożycowe

Podnośniki nożycowe - niezastąpione urządzenie w dużym magazynie czy na budowie.

Jak zjednać się na końcową, najwyższą półkę w magazynie? Z pewnością możemy użyć drabiny czy zbudować sobie rusztowanie. Owszem, tylko że na drabinę nie wdrapiemy się na wysokość kilku czy nawet ponad dziesięciu metrów z towarem w pudełkach, a rusztowanie raczej bardzo trudno co chwilę przestawiać w różnorodne miejsca. Dlatego do wykorzystania także składowych, a oprócz tego budowlanych coraz częściej korzysta się z podnośników.

W ścisłej zależności od korzystania z, mamy opcję rozróżnić wiele priorytetowych modeli podnośników: samojezdne podnośniki nożycowe, wózki teleskopowe a choćby żurawie gąsienicowe albo widlaki. Samojezdne podnośniki nożycowe wyposażone są w platformę towarową też osobową (ewentualnie towarowo-osobową) unoszoną ku górze przy użyciu mechanizmu hydraulicznego. Samojezdna platforma zaopatrzona jest w motor elektryczny też spalinowy w ścisłej zależności od środowiska w którym pracuje podnośnik. Jeżeli już to jest otwarty, zewnętrzny grunt, podnośnik wyposażony jest najczęściej w motor spalinowy o większej mocy. Podczas jeżeli w wypadku, kiedy podnośnik pracuje pośrodku pomieszczeń na płaskiej i twardej powierzchni, wyposażony jest w większości w motor elektryczny. Silniki zastosowane w podnośnikach gwarantują przemieszczanie się z prędkością maksymalną około 5 km/h.

Jako żywo pierwszą, wymaganą cechą podnośnika jest jego zakres pionowy. Przypadku W podnośników spalinowych, zakres pionowy waha się między wysokością około 9 m. w razie głównych modeli do wręcz przeszło czterdzieści m. w razie modeli najbardziej zaawansowanych. Jeżeli rozchodzi się o modele elektryczne, tych przed chwilą wspomnianych alternatywy „wysokościowe” są odrobinę bardziej ograniczone, z innej jednak strony, bardzo trudno znaleźć magazyny, jakie mają wysokość wieżowca. Wysokość robocza podnośnika elektronicznego mieści się w przedziale między 12 a wręcz 25 m., oczywiście wszystko zależy od modelu danego podnośnika.

Wózki teleskopowe, podobnie do podnośniki nożycowe, zaopatrzone są w platformę osobowo-towarową, za to mechanizm jej unoszenia jest całkiem inny. Narzędzie zaopatrzone jest w teleskopowy wysięgnik. Na krańcu tego wysięgnika jest platforma, jaka może zostać przemieszczana zarówno w pionie tudzież jak też w poziomie. Automaty wielkiej jakości zaopatrzone są w całkowicie stalowy wysięgnik o trójkątnym kształcie.