Promienniki elektryczne, a zastosowanie kart GSM.

Kto by pomyślał jeszcze jakiś czas temu, że technika pójdzie do przodu w tak błyskawicznym tempie. Przykładem może być system grzewczy stosowany dawniej i teraz. Obecnie nawet promienniki elektryczne posiadają w pełni wyposażoną automatykę. System coraz częściej sterowany jest przez specjalną kartę GSM.

Połączenia przez sieć telefonii komórkowej GSM wydają się zbyt rozbudowany jak dla zastosowań promienników elektrycznych. Jednak w XXI wieku jeśli istnieje takie zapotrzebowanie producenci potrafią szybko uzupełnić tę lukę i wyposażyć system grzewczy nawet w specjalne karty GSM zapewniające monitoring całego systemu ogrzewania.

Druga dekada XXI wieku to doba powszechnej telekomunikacji miniaturyzacji i komputeryzacji w czasach coraz bardziej popularnych tabletów i smartfonów i innych gadżetów elektronicznych nie powinno już dziwić normalne zastosowanie promienników elektrycznych sprzężonych z urządzeniami typu kart GSM i miniaturowych nadajników komórkowych umożliwiających przesyłanie pakietów danych potrzebnych przy sprawdzaniu poprawności działania systemu grzewczego, takie rozwiązania w automatyce przemysłowej nie są już nowością.